zdielať

Netradičné zimné športy

Ak ste milovníkmi netradičných športov, zima je to pravé ročné obdobie pre vás. Snehová nádielka sa nemusí využiť iba na lyžovanie, sánkovanie, bežkovanie či snowboarding. Možností je oveľa viac.

Ak si svoj život neviete predstaviť bez bicyklovania, určite vyskúšajte jeho zimnú variantu – Snowbiking. Špeciálne upravený bicykel má namiesto kolies lyžu, vďaka čomu sa na ňom dá spúšťať zo svahov. Jedinou nevýhodou je, že hore ho budete musieť vytlačiť sami. Ak by vám to robilo problém, skúste sa poobzerať po jeho motorizovaných verziách.

Mushing alebo psie záprahy poznáme minimálne z filmov asi všetci. Táto zimná aktivita sa však stáva čoraz obľúbenejšou, a tak sa už aj u nás môžeme povoziť v saniach ťahaných psami. A tí odvážnejší si dokonca môžu skúsiť, aké je to byť mašerom.

Zdroj: pexels.com

Ak máte okrem netradičných športov radi aj adrenalín, snowtubing bude šport pre vás. Ide o spustenie sa dolu svahom na nafukovacom kolese, na ktorom ležíte na bruchu. Určite to musí byť skvelý zážitok, no tento šport môže byť aj dosť nebezpečný, takže ak sa preň rozhodnete, buďte opatrní. Obdobou tohto športu je snowrafting, pri ktorom sa , ako už z názvu vyplýva, spúšťate zo svahu v nafukovacom člne.

Snowtubing. Zdroj: shutterstock.com

Netradičným športom, ktorý síce u nás nevyskúšate, ale v susednom Rakúsku áno, je heliskiing. Ide o naozaj poriadne adrenalínový šport, lyžiar totiž na svah vyskočí z helikoptéry!  Nevyhnutnosťou je, aby sa vedel lyžovať v hlbokom neupravenom snehu, pretože prese taký čaká vo vysokých nadmorských výškach.

Zdroj: shutterstock.com

 

Zdroj: pexels.com

Ak vás cez zimu neláka len sneh, ale aj ľad, môžete skúsiť ice climbing. Ide o lezenie po zamrznutých vodopádoch, alebo skalných doskách pokrytých ľadom. Tento šport je nielen nebezpečný, ale aj dosť fyzicky náročný. Ak sa však naň dáte a vyleziete až na vrchol, odmenou bude nezabudnuteľný výhľad.

Zdroj: shutterstock.com

Tento rok počas zimnej dovolenky zabudnite na chvíľu na lyže a vyskúšajte nejaký zo spomínaných športov. Prípadne sa vopred informujte, aké možnosti ponúka vaše stredisko. Možno budete prekvapení, koľko existuje zábavných zimných aktivít .

noizz.sk , zaujimavosti.net , sjz.sk , femme.sk

 

Kategórie:

Podobné články

moment.sk
Close Cookmode
Chceš písať pre nás a dostať za to odmenu? Áno to chcem
X